Elektronik Sigara Joyetech Satış

Elektronik Sigara Joyetech Satış


            Sigaranın sağlık açısından birçok zararı olmasına rağmen sigara tüketimi her geçen gün artmaktadır. Sigara içmek bir bağımlılıktır ve bu bağımlılık insanları her geçen gün ölüme daha çok yaklaştırmaktadır. Sigarayı bırakma konusunda birçok kampanya ve çalışma yapılsa da sigara içen sayısı azalmamaktadır.

Sigaranın Sağlığa Zararları Nelerdir?

-Sigara içmek ciğerlere ciddi zararlar vermektedir.
-Sigara içerken duman içe çekildiği için nefes borusuna verdiği zarar ile nefes darlığı problemi ortaya çıkarmaktadır.
-Cilde etki ederek erken yaşlanma problemi ortaya çıkarır.
-Yaydığı koku kişinin üzerine siner ve sosyal ortamlarda diğer insanları rahatsız eder.
-Diş hastalıkları meydana getirir ve dişlerin rengini sarartır.
-Ağızda tat alma eksikliği oluşturarak kanser riskini artırır.
-Kalp ve damarlara zarar vererek kalp krizi riskini artırır.
-Beyinde felç oluşturabilir.
-Erken yaşta bunama sorununu ortaya çıkarır.

            Yukarıda anlatılan sorunlar sigaranın verdiği zararların bir kısmıdır. Bu zararlar bilinmesine rağmen hala içmeye devam edilmektedir. Sigaranın bu sorunlarını ortadan kaldırmak için elektronik sigara piyasaya sürülmüştür. Sigaraya oranla zararı çok az olan elektronik sigara son zamanlarda çok fazla popüler olmayı başarmıştır.

Elektronik Sigara Ne Demektir?

            Sigara bağımlılığından kurtulmak isteyen kişiler için üretilen pil ile çalışan ve sürekli kişinin yanında taşıyabileceği boyutta olan bir elektronik üretimdir. E sigara üç kısımdan oluşmaktadır. Bu kısımlar pil, atomizer ve kartuştur. Elektronik sigaranın ucuna pil takılmaktadır. Takılan bu bil cihazı çalıştırarak içindeki likidi ısıtır. Isınan likit buharlaşır. Buharlaşan likidi sağlayan ise kartuştur. Bu özellikleriyle nargileyi anımsatsa da nargile köz ile ısınırken elektronik sigara pil ile ısınır. Atomizer pilden aldığı güç ile likidi sıtma görevi üstlenmektedir. Likidin içerisinde yer alan maddeler şunlardır:

-Gıda ürünleri ile medikal solumun yapılan cihazların üretiminde kullanılan propilen glikol
-Kozmetik ürünlerinin yapımında kullanılan bitkisel gliserin
-Tatlandırıcı
-Tütünden elde edilen az miktarda nikotin
 
            Atomizer elektronik sigaraların en önemli parçasıdır. Çünkü elektronik sigarada asıl işi yapan parça atomizerdir. Elektriği bataryadan alan atomizer, içeriye koyulan sıvının buharlaşmasını sağlamaktadır. Atomizerin en önemli parçası ise elektronik sigarayı içebilmeyi sağlayan ağızlıktır. Sigara içiyormuş hissi isteyenler için daha ince ve daha dar kanallı ağız üretilmişken, nargile içiyormuş hissi isteyenler için ise daha kısa ve daha geniş ağızlıklar üretilmektedir.

            Elektronik sigarayı aldıktan sonra cihaz paketinden çıkartılır ve birleştirilir. Batarya ile atomizerin üst kısmı birbirine takılarak ağızlığın altındaki likit tankının içerisine istenilen aroma da likit koyulur. Koyulan sıvı likitte her türlü meyve aroması seçilebilmektedir. Likit tankı az ya da fazla doldurulmaz. Normal seviyede doldurmak yeterlidir. Daha sonra atomizerin içinde yer alan pamuğun koyduğunuz sıvıyı çekebilmesi için 10 dakika kadar beklemeniz gerekmektedir. 10 dakika sonunda elektronik sigaranın üstündeki butona basılarak elektronik sigara kullanılmaya başlanabilir.

            Elektronik sigaralarda tuş kilidi sistemi vardır. Bu sistem sayesinde elektronik sigara cebinizde iken kendiliğinden çalışması engellenmiştir. Kilitli olan elektronik sigarayı kullanmak için bazı modellerde çekim tuşuna 5 defa art arda basılır ve elektronik sigara çalışır. Bazı modellerde ise cihaz tuşuna 5 saniye kadar parmak kaldırmadan basılarak ışığın yanması beklenir. Ardından ise tekrar 5 kere tuşa basılır. Açıldığını anlamak için cihaz ışığının yanması gerekmektedir.

Elektronik Sigara Kullanırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

1 ) Elektronik sigarada likit yokken buhar çekmeye çalışılmamalıdır. Bu durum atomizerin kısa zamanda bozulmasına ve e sigaradan yanık kokusu gelmesine sebep olur.
2 ) E sigara enerji ile likidi buharlaştırabilmektedir. Bu nedenle cihazın şarjı az iken kullanılmamalıdır. Eğer şarjı az iken çalıştırılmaya çalışılırsa e sigara zorlanmış olur.
3 ) E sigarayı kullanırken içine koyduğunuz likid aroması her zaman aynı ise bir sorun olmaz. Ancak her kullanımda farklı aromalı likit kullanıyorsanız e sigarayı mutlaka sürekli temizlemeniz gerekmektedir. Ayrıca keskin aromaları da tercih etmemelisiniz.
4 ) Elektronik sigaraların atomizerleri 15 günde bir değiştirilmelidir. Atomizer değiştirilmeden kullanılırsa e sigaradan tiksinme hissi yaşanabilir.
5 ) Araba kullanırken e sigara kullanılmamalıdır. Özellikle yoğun duman veren cihazlar araç kullanmayı etkileyebilir.
6 ) Elektronik sigarada nikotin koyulan kısmı kendiniz ayarlayabildiğiniz için, nikotin seviyesini az tutmanız önemlidir.
7 ) E sigara kullanırken içine koyulan aromaların sürekli aynı aroma olmamasına dikkat edilmelidir. Bu nedenle iki ayda bir aroma değiştirilmelidir.
8 ) E sigarada batarya ile cihaz çalışmaktadır. Batarya iyi yerleştirilmez ve gevşek olursa e sigaradan zevk alınamaz. Bu nedenle bataryanın iyi yerleşip yerleşmediği kontrol edilmelidir.
9 ) Elektronik sigara çok sık kullanıldığı zaman aşırı ısınmaktadır. Bu da cihazın ömrünü kısaltmaktadır. Bu nedenle cihaz ısınmaya başladığında soğuması için kullanmaya ara verilmelidir.
10 ) E sigara kullanan kişilerin ağız kuruluğunu önlemek için sık sık su içmesi gerekmektedir.
11 ) Elektronik sigaranın likit tankı çok önemlidir. likit tankında meydana gelecek bir çatlak veya kırık, e sigaradan zevk almanızı engeller. Bu nedenle e sigara tank yedeği alabilirsiniz.

Elektronik Sigaranın Avantajları Nelerdir?

1 ) Elektronik Sigara, kanserojen madde içermemektedir.
 2 ) Karbon monoksit yaymaz.
3 ) Sigara alışkanlığından psikolojik etkisi ile uzak tutar.
4 ) Ateş veya köz kullanılmadığı için yangın riski yoktur.
5 ) Sigara kullanıldığında etrafınızdaki insanlarda pasif içici durumuna düşerek sigaranın zararlarından etkilenir. Ancak e sigarada bu durum yoktur ve etrafınızdaki kişiler siz e sigara kullanırken bundan etkilenmez.
6 ) Duman yerine buhar ürettiği için nikotinin etkisi buharlaşma sayesinde uçup gitmektedir. Bu nedenle sigaranın verdiği zararı vermez.
7 ) Fiyat olarak sigaraya göre çok daha ucuzdur. Bir aroma alındığında uzun süre kullanılmaktadır.
8 ) Sigara içerken olduğu gibi çevre kirliliğine neden olmaz.
9 ) Yapılan araştırmalara göre e sigara diğer sigaralara göre yüzde 95 daha az zararlıdır.
10 ) Farklı aroma çeşitleri olduğu için sürekli aynı şeyi içmeyi engeller.
11 ) El alışkanlığını ortadan kaldırmaktadır.
12 ) Kokusu olmadığı için çevreye de zarar vermez.
13 ) Cihaz açıldığında hemen bitirilmesi gerekmez. Kullanılıp kapatılınca tekrar kullanılabilir.
14 ) Elektronik sigara her ortamda içilebilmektedir. Nikotin değil su buharı verdiği için kapalı ortamlarda da içilebilmektedir.
15 ) Sigara içenlerin ağızlarında çamurumsu bir tat meydana gelir. E Sigara kullanan kişilerde bu tat oluşmamaktadır.
16 ) Sıfır nikotinsiz e sigaralar da bulunmaktadır. Bu da kişiye zarar vermeden sigarayı bırakmasını sağlar.

            Elektronik sigaranın avantajları yukarıda anlatılmıştır. Bu avantajlar bilen birçok Avrupa ülkesinde, e sigaraya teşvik çalışmaları yapılmaktadır. Hatta sigara tiryakilerine reçete ile e sigara doktorlar tarafından verilmektedir. Doktor kontrolünde bulunan sigara bağımlıları hem sigarayı bırakmakta hem de sağlıklı yaşamlarına geri dönebilmektedirler. Bu konuda önemli olan nokta e sigaradaki likit miktarının iyi ayarlanması gerektiğidir. Likit koyulurken gereğinden fazla koymak zevk vermek yerine e sigaradan usanmanıza sebep olur.

            Elektronik sigara kullanırken, sigarayı tamamen bırakmak gerekir. İlk günlerde zorlanan kişiler sadece günde 3 tane içebilirler. Daha fazlasını içmemeleri önerilmektedir. Elektronik sigarada zift ve katran maddeleri bulunmamaktadır. Normal sigaralarda bulunan bu zararlı maddeler kanser riski taşımaktadır. Ancak e sigara bu sorunu da çözmüştür.

Elektronik Sigara Likit


Elektronik Sigara Nedir?

            Sigaralar, çoğu kişiyi zaman geçtikçe bağımlı hale getirmektedir. Bu bağımlılığın sebebi de içerisinde bulunan birbirinden farklı maddelerdir. Bu maddelerin bir kısmı bünyeyi büyük ölçüde kötü yönde etkilemektedir. Bir kısmı ise sürekli olarak sigaraya ihtiyaç hissedilmesini sağlamaktadır. Bu sebeple de sigara kullanımı gün geçtikçe artmaktadır.

            Sigara kullanımının önlenmesi veya kullanımın azaltılması için farklı çalışmalar yapılmaktadır. Devlet desteği ile birlikte farklı kurumlar aracılığı ile bu tür kullanımlar azaltılmaya çalışılmaktadır. Fakat son 5 yıl içerisinde dünyanın dört bir yanında yayılan elektronik sigaralar, bu tür sigara alışkanlıklarını büyük ölçüde ortadan kaldırmaya başlamıştır.

            Elektronik sigara, bir nevi sigara görünümünde olan bir elektronik üründür. Cihazın amacı, kişiye sigara içiyormuş hisse vermektir. Bu sebeple de çoğu kişi elektronik sigara kullanarak kendisini normal sigara içiyormuş gibi hissetmekte ve hiç bir zararlı maddeyi vücuduna sokmamaktadır. Elektronik sigaranın zararsız olmasının sebebi ise her çekişte dışarıya normal sigarada olduğu gibi duman değil, buhar verilmesidir.

            Elektronik sigaranın içerisinde bulunan maddeler sayesinde dışarıya sadece ve sadece buhar verilmektedir. Genel olarak da sigaranın içerisinde bulunan maddelerin çeşidine ve türüne göre bu buharın farklı bir kokusu olmakta ve normal sigarada olduğu gibi sigara içmeyen kişiler, elektronik sigara içenlerden rahatsız olmamaktadır. 

Elektronik Sigara Nasıl Kullanılır?

            Elektronik sigaralar farklı ortamlarda içilebilir hale gelmiştir ve bazı mekanlarda serbest hale getirilmiştir. Bu sebeple de elektronik sigaraların kullanım oranı gün geçtikçe katlanarak artmaktadır. Türkiye'de de son 5 sene içerisinde elektronik sigaralar her türlü yerde satılmaktadır ve sigara tutkunları tarafından sıkça satın alınmaktadır.

            Elektronik sigaranın kullanımı, bir elektronik cihaz olmasına rağmen oldukça basittir. Cihazın üzerinde bulunan düğme sayesinde sürekli olarak cihaz çalışır halde bulunmaktadır ve istenilen an sigara içilebilmektedir. Bu sayede normal sigarada olduğu gibi çakmak, sigara derdi olmamaktadır. Elektronik sigaranın şarjı dolu olduğu sürece her an kullanmak mümkündür.

            Elektronik sigaranın da diğer tüm elektronik cihazlar gibi bataryası bulunmaktadır. Bu batarya kolaylıkla şarj edilerek kullanıma devam edilebilmektedir. Günde 1 paketten fazla sigara içen kişiler için ortalama 4 - 5 saatlik şarj sonrasında tüm gün elektronik sigarayı kullanmak mümkün hale gelmektedir. Bu sebeple de cihazın şarj edilme kısmı oldukça kısadır ve problem haline gelmemektedir.

            Elektronik sigara içerken en çok dikkat edilmesi gereken kısımlardan biri cihazın temizliğidir. Normalde elektronik sigaralar tamamen zararsızdır ve normal sigarada olan maddelerden hiç birini bünyesinde barındırmamaktadır. Fakat elektronik sigaralar belirli aralıklar ile temizlenmediği takdirde cihazdan kötü kokular gelmeye başlamakta ve içerisinde birikmeye başlayan tükürükler her çekişte kullanıcıya zarar vermektedir. Bu sebeple de elektronik sigara kullanıcıları cihaz temizliğine büyük özen göstermelidir. Temiz bir cihaz kullanımı gerçekleştirildiği takdirde elektronik sigara kullanıcılarının hiç biri olumsuz bir sonuç ile karşılaşmamaktadır.

Elektronik Sigara Likit Çeşitleri

            Elektronik sigara kullanıcılarının cihazdan başka bazı malzemelere de ihtiyaçları vardır. Bu malzemelerden en önemlisi dolum sıvısı olarak bilinen likit ürünleridir. Likitin kullanımı, tamamen elektronik sigara içerisindeki tadın veya aromanın oluşturulmasını sağlamaktadır. Bu sebeple de elektronik sigaralarda asıl önemli olan likitlerdir.

            Likit, elektronik sigaranın içerisindeki aromayı oluşturmaktadır. Genel olarak ufak tüpler halinde satılmaktadır ve her tüpün belirli bir ölçüsü vardır. Bu tüplerin elektronik sigaraya yerleştirilmesi ile birlikte aroma otomatik olarak cihaza aktarılmış olmaktadır. Bu sayede elektronik sigara kullanıcıları diledikleri likiti kullanarak farklı tatlar deneyebilmektedirler.

            Elektronik Sigara Likitlerinin yüzlerce farklı çeşitleri bulunmaktadır. Bu çeşitler, tamamen likitin içerisinde bulunan aromaya göre değişiklik göstermektedir. Elektronik sigaranın piyasaya ilk sürüldüğü zamanlarda çok fazla likit çeşidi ve aroma çeşidi bulunmasa da, artık doğadaki her koku veya her aromayla likit oluşturulmakta ve ortaya birbirinden farklı karışımlar çıkmaktadır. 

            Likit, aynı zamanda elektronik sigara kullanıcılarının sigaralarının ağırlığını veya hafifliğini değiştirmektedir. Normal sigarayı bırakmadan önce sigarayı oldukça ağır içen kişiler, likitin içerisinde bulunan değerleri üretici firma aracılığı ile arttırarak elektronik sigarayı oldukça ağır bir şekilde kullanmaya devam edebilmektedir. Aynı zamanda hafif sigara kullanıcıları da değerleri düşürerek sigaranın ağırlığını azalttırabilmektedir. Bu sayede her elektronik sigara kullanıcısı kendi damak zevkine göre likit oluşturabilmekte ve zararsız bir şekilde sigara içebilmektedir.


E Sigara Likiti Nereden Temin Edilir?

            Elektronik sigara likitleri farklı şekillerde temin edilebilmektedir. Bulunduğumuz dönem içerisinde bazı elektronik sigara kullanıcıları likitlerini kendileri üretmektedirler. Bu üretim, diğer likit ürünlerine göre daha uyguna gelmektedir. Fakat bu üretim uzman kişiler tarafından yapılmadığı için kimi zaman evde likit üretimi bünyeye büyük zararlar verebilmektedir. Buna bağlı olarak da bilim çevreleri tarafından daha çok lisanslı ve yetkili firmalar tarafından likit temin edilmesi önerilmektedir.

            Bulunduğumuz dönem içerisinde elektronik sigaraların kullanımı sürekli olarak artış göstermektedir. Türkiye'de de bu artış devam etmekte ve çok farklı platformlarda elektronik sigaralar satılmaktadır. Herhangi bir alışveriş merkezinde de elektronik sigara cihazları temin edilebilirken, internet üzerinden de kolaylıkla bu cihazlara erişim sağlanabilmektedir.

            Elektronik sigaralardan farklı olarak, cihazlara ait olan likitler de birbirinden farklı platformlarda satılmaktadır. Neredeyse her elektronik sigaranın yanında bir miktar likit verilmektedir fakat bu likitler çok kısa süreler içerisinde bitmektedir. Bir ay içerisinde ortalama olarak 3 - 4 tüp likit kullanıldığı için sürekli olarak likit temin edilmeye çalışılmaktadır. Bunun için de daha çok internet üzerinden alışveriş seçenekleri denenmektedir ve daha uygun fiyatlara bu tür ürünlere erişim sağlanabilmektedir.

            İnternet üzerinden kullanıcılarına bu tür ürünleri satan birçok firma ve site mevcuttur. Siteler aracılığı ile birbirinden farklı kokularda veyahut da tatlarda likit alınabilmektedir. Aynı şekilde likitin içerisinde bulunan miktarlar da kişinin isteği doğrultusunda değiştirilebilmektedir. Bu sayede elektronik sigara kullanıcılarının tamamı internet üzerinden alışveriş yaparak cihaz ile ilgili her türlü parçaya veyahut da ürünün kendisine sahip olabilmektedir.

Elektronik Sigara Fiyatları

            Elektronik sigaraların piyasalarda çokça bulunmasının sebebi, fiyatlarının gün geçtikçe azalmasıdır. Satış piyasalarına ilk girdiği dönemlerde yüksek fiyatlara satılmakta olan bu cihazlar, üretimi çok fazla yapıldığı için son dönemlerde büyük bir düşüş yaşamıştır ve bu sayede her kesimden sigara kullanıcısı kolaylıkla bu ürünleri almaya başlamıştır.

            Elektronik Sigara Fiyatları farklı sebeplere göre değişiklik göstermektedir. Elektronik cihazın üretici firmasına göre veyahut da cihazın kaldırabileceği toplam likit miktarına göre bu fiyatlar değişmektedir. Aynı şekilde bazı cihazların şarjı 10 - 12 saat giderken, bazı cihazların ki 24 saati geçebilmektedir. Bu sebeple de elektronik sigara almayı düşünen kişiler kendi yaşam stiline ve sigara kullanım oranına göre ihtiyaç duyduğu elektronik sigarayı seçmelidir.

            Elektronik sigaraların fiyatlarının farklı olmasının bir sebebi de, ürünün nereden alındığıdır. Türkiye'de genel olarak alışveriş merkezlerinde satılan ürünler daha pahalı olmaktadır ve çoğu kişi bu ürünlere erişememektedir. Fakat internet üzerinden yapılan alışverişlerde kişiler kolaylıkla bu ürünlere ulaşabilmekte ve uygun fiyatlara satın alabilmektedir. Bu sayede sigara kullanıcılarının tamamı büyük bir hızla elektronik sigaraya geçmekte ve sigaranın zararlarından kurtulmaktadırlar.

elektronik sigara joyetech smok smok alien E Sigara